31-05-2009

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ ZAKOŃCZONE

Drużyna Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze triumfowała w Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Kobiet, które zakończyły się wczoraj w Cieszynie.
W finale podopieczne Romualda Szpota po zaciętym boju pokonały reprezentację Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wicentego Pola w Lublinie 22:21. Trzecia lokata przypadła ekipie katowickiego AWF-u po zwycięstwie nad AWF-em z Warszawy – 18:16.
Najskuteczniejszą zawodniczką zawodów została Marta Dąbrowska (KK Jelenia Góra) – 41 bramek.

Wyniki:


Grupa A

WSSP Lublin - Uniwersytet Łódzki - 36:11
Uniwersytet Gdański - Politechnika Warszawska - 46:9

WSSP Lublin - Politechnika Warszawska - 54:3
Uniwersytet Gdański - Uniwersytet Łódzki - 22:18

WSSP Lublin - Uniwersytet Gdański - 21:13
Uniwersytet Łódzki - Politechnika Warszawska - 26:5

Tabela grupy A

1Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza Lublin36 pkt.111:27
2Uniwersytet Gdański34 pkt.81:48
3Uniwersytet Łódzki32 pkt.55:63
4Politechnika Warszawska30 pkt.17:126



Grupa B

UMCS Lublin - Politechnika Śląska - 24:12
AZS AWF Katowice - UAM Poznań - 30:16

AWF Katowice - UMCS Lublin - 26:22
Politechnika Śląska - UAM Poznań - 17:15

UMSC Lublin - UAM Poznań - 28:15
AWF Katowice - Politechnika Śląska - 22:8

Tabela grupy B

1Akademia Wychowania Fizycznego Katowice36 pkt.78:46
2Uniwersytet M. Słodowskiej-Curie Lublin34 pkt.74:53
3Politechnika Śląska Gliwice22 pkt.29:39
4Uniwersytet A. Mickiewicza Poznań30 pkt.46:75



Grupa C

AWF Warszawa - Uniwersytet Warszawski - 30:20
Uniwersytet Szczeciński - Uniwersytet Wrocławski - 35:7

AWF Warszawa - Uniwersytet Wrocławski - 29:6
Uniwersytet Szczeciński - Uniwersytet Warszawski - 25:11

AWF Warszawa - Uniwersytet Szczeciński - 20:17
Uniwersytet Warszawski - Uniwersytet Wrocławski - 30:7

Tabela grupy C

1Akademia Wychowania Fizycznego Warszawa36 pkt.79:43
2Uniwersytet Szczeciński34 pkt.77:38
3Uniwersytet Warszawski32 pkt.61:62
4Uniwersytet Wrocławski30 pkt.20:94



Grupa D

KK Jelenia Góra - UH-P Piotrków Trybunalski - 26:19
Politechnika Gdańska - Politechnika Łódzka - 19:15

KK Jelenia Góra - Politechnika Łódzka - 43:19
UH-P Piotrków Trybunalski - Politechnika Gdańska - 31:6

KK Jelenia Góra - Politechnika Gdańska - 32:15
UH-P Piotrków Trybunalski - Politechnika Łódzka - 28:5

Tabela grupy D

1Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra36 pkt.101:53
2Uniw. Humanistyczno-Przyrodniczy Piotrków Tryb.34 pkt.78:37
3Politechnika Gdańska32 pkt.40:78
4Politechnika Łódzka30 pkt.39:90



o miejsca 9-16


Grupa E

Uniwersytet Łódzki – Politechnika Warszawska – 26:5
Politechnika Śląska – UAM Poznań – 17:15

UAM Poznań – Uniwersytet Łódzki – 11:7
Politechnika Śląska – Politechnika Warszawska

Uniwersytet Łódzki – Politechnika Śląska – 19:7
UAM Poznań – Politechnika Warszawska – 30:7

Klasyfikacja końcowa
1. (9 miejsce w turnieju) - Uniwersytet Łódzki - 4 pkt.
2. (11 miejsce w turnieju) - UAM Poznań - 4 pkt.
3. (13 miejsce w turnieju) - Politechnika Śląska - 4 pkt.
4. (15 miejsce w turnieju) - Politechnika Warszawska - 0 pkt.


Grupa F

Uniwersytet Warszawski – Uniwersytet Wrocławski – 30:7
Politechnika Gdańska – Politechnika Łódzka – 28:5

Uniwersytet Warszawski – Politechnika Łódzka - 17:7
Politechnika Gdańska - Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Warszawski – Politechnika Gdańska – 17:12
Politechnika Łódzka – Uniwersytet Wrocławski – 24:3

Klasyfikacja końcowa
1. (9 miejsce w turnieju) - Uniwersytet Warszawski - 6 pkt.
2. (11 miejsce w turnieju) - Politechnika Gdańska - 4 pkt.
3. (13 miejsce w turnieju) - Politechnika Łódzka - 2 pkt.
4. (15 miejsce w turnieju) - Uniwersytet Wrocławski - 0 pkt.


Ćwierćfinały
WSSP Lublin - UMCS Lublin
AWF Warszawa - UH-P Piotrków Trybunalski - 13:12
AWF Katowice - Uniwersytet Gdański - 22:16
KK Jelenia Góra - Uniwersytet Szczeciński - 18:14


o miejsca 5-8
UMCS Lublin - Uniwersytet Gdański - 20:18
Uniwersytet Szczeciński - UH-P Piotrków Trybunalski - 15:10

Półfinały
WSSP Lublin - AWF Katowice - 20:19
KK Jelenia Góra - AWF Warszawa - 30:23


o 7 miejsce
Uniwersytet Gdański - UH-P Piotrków Trybunalski - 21:12

o 5 miejsce
Uniwersytet Szczeciński - UMCS Lublin - 23:13

o 3 miejsce
AWF Katowice - AWF Warszawa - 18:16

o 1 miejsce
KK Jelenia Góra - WSSP Lublin - 22:21

Autor:

Informacja SRiWR "OLZA"