04-12-2023

DWA ĆWIERĆFINAŁY MAKSA PAWLIKA NA MP

W dniach 1-3 grudnia w Kępnie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polskiego Związku Badmintona Elity i Młodzików Młodszych.
Z naszych zawodników najlepiej zaprezentował się Maksymilian Pawlik (BKB Set Mazańcowice), który w deblu wespół z Kacperem Grabarzem (UKS Korona Pabianice) oraz mikście razem ze swoją koleżanką klubową Alicją Dubiel zakończył zmagania w ćwierćfinale.
 
 
Klasyfikacja końcowa:
 
 
Gra pojedyncza kobiet
 
1. Anna Duda (UKS Dwójka Bytów)
2. Julia Stankiewicz (UKS Hubal Białystok)
3-4. Anastasiia Volkova (WWL Badminton Club)
3-4. Alicja Syrek (UKS Unia Bieruń)
5-8. Dominika Bartłomiejczuk (MKS Spartakus Niepołomice)
5-8. Zuzanna Jarosz (AZS UŚ Katowice)
5-8. Dominika Cygan (AZS UM Łódź)
5-8. Aleksandra Radziszewska (UKS Hubal Białystok)
...
9-16. Antonia Marszałek (BKB Set Mazańcowice)
 
 
Wyniki pojedynków Antonii Marszałek
 
I runda
Antonia Marszałek - los wolny
II runda
Antonia Marszałek - Julia Szajner (KS Badminton Kobierzyce) - 2:0 (21:14, 21:14)
III runda
Antonia Marszałek - Dominika Cygan (AZS UM Łódź) - 0:2 (14:21, 14:21)
 
 
 
 
Gra podwójna kobiet
 
1. Maja Janko (AZS AWF Katowice)
1. Julia Stankiewicz (UKS Hubal Białystok)
 
2. Dominika Cygan (AZS UM Łódź)
2. Magdalena Okupniak (AZS UM Łódź)
 
3-4. Julia Bojarowska (UKS Milenium Warszawa)
3-4. Anastasiia Volkova (WWL Badminton Club)
 
3-4. Anna Czuchra (UKS Unia Bieruń)
3-4. Kinga Stokfisz (UKS Unia Bieruń)
...
 
9-12. Antonia Marszałek (BKB Set Mazańcowice)
9-12. Zuzanna Jarosz (AZS UŚ Katowice)
 
 
Wyniki pojedynków Antonia Marszałek / Zuzanna Jarosz
 
I runda
Julia Bojarowska (UKS Milenium Warszawa) / Anastasiia Volkova (WWL BC) - 1:2 (21:!2, 28:30, 18:21)
 
 
 
 
Gra pojedyncza młodziczek młodszych
 
1. Nikola Misiaczek (UMKS Junis Szczecin)
2. Magdalena Kawka (KS Chojnik Jelenia Góra)
3-4. Kamila Sakowicz (UKS Kometka Jastrowie)
3-4. Lena Maślanka (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle)
5-8. Aleksandra Duras (UKS Milenium Warszawa)
5-8. Natasza Putała (UKS AB Kraków)
5-8. Gabriela Turska (MKS Orlicz Suchedniów)
5-8. Klaudia Wrześniewska (AZS UŚ Katowice)
 
 
Wyniki pojedynków Marleny Pudło
 
I runda eliminacji
Marlena Pudło - Aleksandra Sobierajska (ULKS Lotka gmina Olsztyn) - 2:0 (21:9, 21:14)
II runda eliminacji
Marlena Pudło - Julia Barańska (LKS Technik Głubczyce) - 0:2 (12:21, 16:21)
 
 
 
 
Gra podwójna młodziczek młodszych
 
1. Nikola Misiaszek (UKS Junis Szczucin)
1. Gabriela Turska (MKS Orlicz Suchedniów)
 
2. Karolina Hoszowska (WKS Śląsk Wrocław)
2. Magdalena Kawka (KS Chojnik Jelenia Góra)
 
3-4. Michalina Kurkowska (UKS Dwójka Bytów)
3-4. Lena Maślanka (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle)
 
3-4. Alicja Kokot (UKS Tornado Donaborów)
3-4. Milena Wróbel (UKS Tornado Donaborów)
...
 
9-16. Alicja Dubiel (BKB Set Mazańcowice)
9-16. Maja Pruszyńska (ULKS Lotka gmina Olsztyn)
 
17-24. Marlena Pudło (BKB Set Mazańcowice)
17-24. Maja Pruszyńska (ULKS Lotka gmina Olsztyn)
 
 
Wyniki pojedynków pary Alicja Dubiel / Maja Pruszyńska
 
I runda
Aniela Baczewska / Maja Szyszkowska (obie SKB Suwałki) - 2:0 (21:17, 21:17)
II runda
Aleksandra Karbowska / Zuzanna Misiak (obie UKS Iskra Sarbice) - 0:2 (20:22, 16:21)
 
 
Wyniki pojedynków pary Marlena Pudło / Julia Czarnota
 
Eliminacje
Dagmara Gaj (LUKS Victoria Domecko) / Zuzanna Saskowska (LUKS Krokus Góralice) - 2:1 (21:18, 18:21, 21:10)
 
Turniej główny
I runda
Oliwia Kwaśniewska / Maja Romaniuk (obie LUKS Krokus Góralice) - 0:2 (9:21, 8:21)
 
 
 
 
Gra podwójna młodzików młodszych
 
1. Jakub Chrząszcz (MKS Orlicz Suchedniów)
1. Piotr Sawicz (MKS Orlicz Suchedniów)
 
2. Kordian Krawiec (LKS Technik Głubczyce)
2. Ignacy Walaszek (LKS Technik Głubczyce)
 
3-4. Filip Chojnowski (UKS Hubal Białystok)
3-4. Patryk Lenart (UKS Hubal Białystok)
 
3-4. Filip Pączek (KS Hubertus Zalesie Górne)
3-4. Aleksander Turski (Pulslift UKS Nike Suchedniów)
...
 
5-8. Maksymilian Pawlik (BKB Set Mazańcowice)
5-8. Kacper Grabarz (UKS Korona Pabianice)
 
 
Wyniki pojedynków pary Maksymilian Pawlik / Kacper Grabarz
I runda
los wolny
II runda
Kajetan Sadura / Aleksander Skóra (obaj MKS Spartakus Niepołomice) - 2:0 (21:11, 21:9)
Ćwierćfinał
Filip Pączek (KS Hubertus Zalesie Górne) / Aleksander Turski (UKS Nike Suchedniów) - 0:2 (11:21, 21:23)
 
 
 
 
Gra mieszana młodzików młodszych
 
1. Klaudia Wrześnieska (AZS UŚ Katowice)
1. Aleksander Turski (PulsLift UKS Nike Suchedniów)
 
2. Kamila Sakowicz (UKS Kometka Jastrowie)
2. Szymon Redzimski (UKS Kometka Jastrowie)
 
3-4. Maja Kosakowska (KS Badminton Gdańsk)
3-4. Mateusz Głuszak (KS Badminton Gdańsk)
 
3-4. Zuzanna Biłas (MKS Skarbek Gogołów)
3-4. Aleksander Bandrowicz (SSKS Badminton Przemyśl)
...
 
5-8. Alicja Dubiel (BKB Set Mazańcowice)
5-8. Maksymilian Pawlik (BKB Set Mazańcowice)
 
 
Wyniki pojedynków pary Alicja Dubiel / Maksymilan Pawlik
 
I runda
los wolny
II runda
Antonina Cybulska / Bartosz Rozmanowski (oboje UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle) - 2:0 (2:8, 21:16)
Ćwierćfinał
Kamila Sakowicz / Szymon Redzimski (oboje UKS Kometka Jastrowie) - 1:2 (13:21, 21:19, 18:21)
 
 
 

Autor:

SRiWR 'OLZA'