18-12-2003

ISTEBNIAŃSKA LIGA PIŁKI HALOWEJ <br /> PIERWSZA RUNDA ROZGRYWEK ZAKOŃCZONA

Wczoraj w hali sportowej istebniańskiego Gimnazjum zakończyła się pierwsza runda Istebniańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej.
W IX kolejce lider Koniaków Rastoka rozgromił Wisłę Czarne 10:0 (2:0). Łupem bramkowym podzielili się Michał Zowada - 3 Andrzej Mojeścik - 2, Janusz Waszut - 2, Jacek Kohut - 1, Mirosław Kapaś - 1 i Mariusz Waszut - 1.
W innych meczach padły następujące wyniki:
Cwaniaki Istebna - Kosta Ustroń - 4:4
Procner Team - Wisła Głębce - 13:4
Komenda Policji Wisła - Laliki - 6:4
Real Jaworzynka - Wisła Malinka - 5:0

Na czele tabeli po dziewięciu kolejkach znajduje się Koniaków Rastoka, która uzbierała 23 pkt. za siedem zwycięstw i 2 remisy. Na drugim miejscu z dorobkiem 20 pkt. znajduje się drużyna Kosty Ustroń, a na trzecim Procner Team z 19 pkt.

Najlepszym atakiem dysponowała ekipa Procnera, która zdobyła 66 bramek. Z kolei najlepszą obroną mogą poszczycić się zawodnicy Rastoki, którzy stracili tylko 15 bramek (średnia 1,66 na mecz).

Na przodownictwo Koniakowa Rastoki w tabeli zapracowali: bramkarz Jacek Świderski oraz gracze z pola Jacek Kohut, Jerzy Jaworski, Mirosław Kapaś, Bolesław Haratyk, Mariusz Waszut, Andrzej Mojeścik, Michał Zowada, Tomasz Matuszny i Janusz Waszut.

Runda rewanżowa rozpocznie się 8 stycznia 2004 r.

Autor:

Informacja SRiWR "OLZA"