01-02-2024

JAKUB ISKRA W GKS JASTRZĘBIE

Jakub Iskra został nowym piłkarzem GKS-u Jastrzębie. Zawodnik, który przyszedł na świat 13 sierpnia 2002 roku związał się z naszym klubem 2,5-letnim kontraktem, do końca czerwca 2026 roku.
To piłkarz występujący na prawej stronie obrony oraz na prawym wahadle.
 
Przez ostatnich kilkanaście dni Jakub był testowany przez sztab szkoleniowy naszego zespołu, a następnie otrzymał propozycję kontraktu. Strony doszły do porozumienia i niespełna 22-letni piłkarz dołączył do naszego klubu.
 
Nowy zawodnik GKS-u Jastrzębie pochodzi z Gryfina, a jego pierwszym klubem był GUKS Widuchowo. Ważnym momentem w pierwszych latach przygody z piłką nożną były dla niego przenosiny do Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. Z niej w 2018 roku wyjechał do Włoch i został zawodnikiem klubu SPAL 2013. Występował w zespole U-17, a także U-19 - w Primaverze - a w lipcu 2020 zadebiutował w Serie A. W jednej z najlepszych lig europejskich wystąpił w dwóch spotkaniach.
 
Sezon 2021/22 spędził na wypożyczeniu w Śląsku Wrocław, w barwach którego rozegrał osiem spotkań w ekstraklasie. W rozgrywkach 22/23 był zawodnikiem pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz (dwadzieścia jeden spotkań, jeden gol). Po spadku do II ligi rozwiązał kontrakt z klubem z województwa małopolskiego.
 
Następnie, latem zeszłego roku, nie znalazł pracodawcy w Polsce i jesień spędził w klubie FC Schwedt 02. To drużyna z Niemiec, z miejscowości położonej nieopodal granicy z Polską, która występuje na siódmym poziomie rozgrywkowym. W klubie tym występuje kilku polskich piłkarzy, m.in. starszy brat Jakuba Iskry, Paweł.
 
Nowy piłkarz GKS-u Jastrzębie ma spore doświadczenie reprezentacyjne. Występował w naszych drużynach narodowych od U-16 do U-20. Brał udział m.in. w eliminacjach ME U-17, a także w rozgrywkach Elite League U-20. Łącznie uzbierał aż 29 występów z orzełkiem na piersi w różnych kategoriach wiekowych.
 
 

Autor:

SRiWR 'OLZA'

Żródło:

www.gksjastrzebie.com