29-05-2009

JASTRZĘBSKIE SZKOŁY ZDOMINOWAŁY FINAŁ WOJEWÓDZKI W BIEGACH NA ORIENTACJĘ

Dużym sukcesem gospodarzy zakończyły się finałowe zawody Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady Województwa Śląska w biegach na orientację, które odbyły się wczoraj w Jastrzębiu Zdroju.
W rywalizacji szkół podstawowych na najwyższym stopniu podium stanęły reprezentacje dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1 i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 6. W ich ślady poszła drużyna chłopców z Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
Indywidualnie ze zwycięstw cieszyli się Kinga Harasymiuk z SP-1 oraz Piotr Kowalkowski z ZSZ.

Wyniki:

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Drużynowo

Dziewczęta
1. SP-1 Jastrzębie Zdrój - 139 pkt.
2. SP-36 Gliwice - 123 pkt.
3. PSS Mysłowice - 97 pkt.
4. SP-6 Zawiercie - 96 pkt.
5. SP-3 Bytom - 80 pkt.
6. SP-36 Zabrze - 73 pkt.

Chłopcy
1. SP-6 Jastrzębie Zdrój - 140 pkt.
2. SP-36 Gliwice - 138 pkt.
3. SP-5 Chorzów - 98 pkt.
4. SP-31 Dąbrowa Górnicza - 97 pkt.
5. SP-6 Zawiercie - 78 pkt.
6. SP-26 Zabrze - 77 pkt.


Indywidualnie

Kategoria K-12
1. Kinga Harasymiuk (SP-1 Jastrzębie Zdrój) - 0.18.20
2. Klaudia Sobota (SP-6 Zawiercie) - 0:26.16
3. Oliwia Michalska (SP-36 Gliwice) - 0:28.39
4. Agata Wrożyna (SP-1 Jastrzębie Zdrój) - 0:28.53
5. Anna Osiadacz (SP-1 Jastrzębie Zdrój) - 0:30.47

Kategoria K-13
1. Martyna Lamorska (SP-36 Gliwice) - 0:19.04
2. Patrycja Nogły (SP-1 Jastrzębie Zdrój) - 0:23.28
3. Anna Jasłowska (SP-36 Gliwice) - 0:26.35
...
12. Wiktoria Beń (SP-1 Jastrzębie Zdrój) - 0:45.58
17. Sabina Tokarek (SP-1 Jastrzębie Zdrój) - 0:53.22

Kategoria M-12
1. Patryk Lewartowski (SP-36 Gliwice) - 0:13.51
2. Patryk Dymek (SP-6 Jastrzębie Zdrój) - 0:17.18
3. Daniel Hofmann (SP-26 Zabrze) - 0:17.28
...
7. Mateusz Borkowski (SP-6 Jastrzębie Zdrój) - 0:27.17
10. Łukasz Białboki (SP-6 Jastrzębie Zdrój) - 0:37.13

Kategoria M-13
1. Szymon Szmajda (SP-36 Gliwice) - 0:16.41
2. Jakub Smajda (SP-31 Dąbrowa Górnicza) - 0:18.00
3. Radosław Gruszka (SP-6 Jastrzębie Zdrój) - 0:18.31
...
7. Marcin Pasek (SP-6 Jastrzębie Zdrój) - 0:25.55
12. Adrian Grochocki (SP-6 Jastrzębie Zdrój) - 0:32.53



GIMNAZJADA

Drużynowo

Dziewczęta
1. G-11 Chorzów - 132 pkt.
2. G Sport. Mysłowice - 117 pkt.
3. G-2 Zabrze - 114 pkt.
4. G-2 Zawiercie - 97 pkt.
5. G-2 Rybnik - 91 pkt.
6. G-9 Jastrzębie Zdrój - 86 pkt.

Chłopcy
1. G-17 Gliwice - 165 pkt.
2. G-2 Zawiercie - 111 pkt.
3. G-8 Chorzów - 109 pkt.
4. G-9 Dąbrowa Górnicza - 99 pkt.
5. G-2 Zabrze - 84 pkt.
6. SG-2 Radlin - 84 pkt.


Indywidualnie

Kategoria K-15
1. Angelika Janik (G Sport. Mysłowice) - 0:34.12
2. Monika Baranowska (G-2 Zabrze) - 0:36.11
3. Martyna Dziemiera (G-11 Chorzów) - 0:36.39
...
6. Aleksandra Pocheć (G-9 Jastrzębie Zdrój) - 0:40.10
11. Alicja Kaszyńska (G-9 Jastrzębie Zdrój) - 0:45.40
22. Marlena Goliszewska (G-9 Jastrzębie Zdrój) - 1:04.35

Kategoria K-16
1. Dominika Namysło (G-2 Zabrze) - 0:32.10
2. Daria Błach (G-11 Chorzów) - 0:37.16
3. Aleksandra Wójcicka (G-11 Chorzów) - 0:38.36
...
14. Monika Chodak (G-9 Jastrzębie Zdrój) - 0:51.53
21. Paulina Żylińska (G-9 Jastrzębie Zdrój) - 1:00.42
24. Martyna Sochacka (G-9 Jastrzębie Zdrój) - 1:09.44

Kategoria M-15
1. Przemysław Śnieżko (G-17 Gliwice) - 0:18.42
2. Arkadiusz Kubica (G-17 Gliwice) - 0:22.30
3. Łukasz Szymkowiak (G-17 Gliwice) - 0:24.23

Kategoria M-16
1. Tomasz Chodola (G-17 Gliwice) - 0:25.25
2. Sandro Okła (G-17 Gliwice) - 0:28.30
3. Mateusz Sporek (G-2 Rybnik) - 0:31.14



LICEALIADA

Drużynowo

Dziewczęta
1. I LO Gliwice - 93 pkt.
2. ZSAiO Żywiec - 73 pkt.
3. I LO Chorzów - 64 pkt.
4. I LO Rybnik - 60 pkt.
5. V LO Dąbrowa Górnicza - 51 pkt.
6. I LO Mysłowice - 36 pkt.

Chłopcy
1. ZSZ Jastrzębie Zdrój - 90 pkt.
2. II LO Zawiercie - 65 pkt.
3. V LO Dąbrowa Górnicza - 63 pkt.
4. LK Chorzów - 61 pkt.
5. I LO Mysłowice - 55 pkt.
6. I LO Gliwice - 38 pkt.


Indywidualnie

Kategoria K-19
1. Justyna Lutecka (I LO Gliwice) - 0:41.39
2. Maja Wagner (I LO Chorzów) - 0:43.54
3. Sylwia Mika (ZSAiO Żywiec) - 0:45.54

Kategoria M-19
1. Piotr Kowalkowski (ZSZ Jastrzębie Zdrój) - 0:27.05
2. Wojciech Latała (II LO Rybnik) - 0:28.31
3. Wiktor Brożyński (LK Chorzów) - 0:31.42
4. Tadeusz Spyrka (ZSZ Jastrzębie Zdrój) - 0:32.00
...
7. Łukasz Mielnik (ZSZ Jastrzębie Zdrój) - 0:38.10

Autor:

Informacja SRiWR "OLZA"