11-02-2024

ORLEN CUP 23/24 - TRZECIE W SEZONIE ZAWODY W DWUBOJU

Dzisiaj w Zakopanem rozegrano trzecie w tym sezonie zawody w kombinacji norweskiej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "ORLEN Szukamy Następców Mistrza", którego Tytularnym Sponsorem jest PKN ORLEN. 
W gronie zwycięzców znalazł się Mikołaj Wantulok.. Z kolei na drugim stopniu podium stanęli Miłosz Krzempek oraz Jakub Cichowlas (wszyscy WSS Wisła).
 
 
Wyniki:
 
 
Open
1 skok - skocznia HS-105 (K-95) / bieg na 7,5 km
 
 
1. Andrzej Szczechowicz (TS Wisła Zakopane) - 23.56,78
skok (4) - 77,5 pkt. (81,0 m) / bieg (1) - 20.58,78
 
2. Miłosz Krzempek (WSS Wisła) - 24.14,95
skok (2) - 106,5 pkt. (92,5 m) / bieg (3) - 23.12,95
 
3. Paweł Szyndlar (SS-R LZS Sokół Szczyrk) - 25.28,65
skok (3) - 96,5 pkt. (88,0 m) / bieg (4) - 23.46,65
 
 
 
 
Juniorzy młodsi (rocznik 2006-2007)
1 skok - skocznia HS-105 (K-95) / bieg na 7,5 km
 
 
1. Mikołaj Wantulok (WSS Wisła) - 24.29,82
skok (1) - 109,5 pkt. (93,5 m) / bieg (1) - 24.29,82
 
2. Piotr Nowak (UKS Sołtysianie Stare Bystre) - 26.10,82
skok (2) - 86,5 pkt. (83,5 m) / bieg (3) - 24.38,82
 
3. Mikołaj Serwatowicz (TS Wisła Zakopane) - 28.41,05
skok (4) - 48,5 pkt. (67,5 m) / bieg (2) - 24.37,05
 
4. Jakub Czepczor (WSS Wisła) - 31.41,45
skok (5) - 36,0 pkt. (62,0 m) / bieg (4) - 26.47,45
 
 
 
 
Młodzicy (rocznik 2008-2009)
1 skok - skocznia HS-70 (K-64) / bieg na 4 km
 
 
1. Tymoteusz Dyduch (LKS Klimczok Bystra) - 12.28,98
skok (1) - 110,3 pkt. (63,5 m) / bieg (4) - 12.28,98
 
2. Jakub Cichowlas (WSS Wisła) - 12.50,11
skok (2) - 95,3 pkt. (58,5 m) / bieg (3) - 12.03,11
 
3. Michał Zarycki (KS Eve-nement Zakopane) - 13.42,33
skok (13) - 64,0 pkt. (46,5 m) / bieg (1) - 11.16,33
...
 
5. Kacper Wantulok (WSS Wisła) - 14.03,38
skok (6) - 90,0 pkt. (56,5 m) / bieg (6) - 12.59,38
 
6. Adam Łupieżowiec (WSS Wisła) - 14.10,83
skok (8) - 86,6 pkt. (55,5 m) / bieg (5) - 12.55,83
 
 
 
 
Chłopcy starsi (rocznik 2010-2011)
1 skok - skocznia HS-70 (K-64) / bieg na 2 km
 
 
1. Bartłomiej Czech (KS Chochołów) - 6.53,92
skok (1) - 104,7 pkt. (62,0 m) / bieg (9) - 6.53,92
 
2. Szymon Gąsienica (KS Eve-nement Zakopane) - 6.58,76
skok (4) - 93,9 pkt. (57,5 m) / bieg (4) - 6.37,76
 
3. Marek Potančok (Słowacja) - 7.02,33
skok (5) - 91,0 pkt. (56,5 m) / bieg (3) - 6.35,33
...
 
7. Beniamin Greń (WSS Wisła) - 7.44,45
skok (20) - 66,1 pkt. (48,0 m) / bieg (2) - 6.29,45
 
8. Adam Pilch (WSS Wisła) - 7.53,08
skok (15) - 71,9 pkt. (50,0 m) / bieg (8) - 6.50,08
 
11. Paweł Pierzchała (WSS Wisła) - 8.16,14
skok (14) - 73,4 pkt. (50,0 m) / bieg (11) - 7.15,14
 
16. Wojciech Sikora (WSS Wisła) - 8.55,29
skok (21) - 64,2 pkt. (47,0 m) / bieg (12) - 7.37,29
 
17. Michał Cieślar (WSS Wisła) - 9.08,10
skok (11) - 74,1 pkt. (50,5 m) / bieg (19) - 08.09,10
 
20. Konrad Klimunt (WSS Wisła) - 9.14,13
skok (24) - 56,7 pkt. (44,5 m) / bieg (14) - 7.41,13
 
25. Jan Małyjurek (WSS Wisła) - 10.17,34
skok (30) - 42,7 pkt. (39,5 m) / bieg (20) - 8.17,34
 
29. Salvador Niemczyk (WSS Wisła) - 10.33,54
skok (25) - 55,5 pkt. (44,0 m) / bieg (27) - 8.58,54
 
 

Autor:

SRiWR 'OLZA'