30-12-2023

OTWARTE MISTRZOSTWA USTRONIA W SZACHACH

Paweł Żyła (LKS Olza Pogwizdów) triumfował w Otwartych Mistrzostwach Ustronia w szachach, które rozegrano w dniach 28-30 grudnia w Ustroniu. 
Drugie miejsce zajął Aleksander Smagacz (RKS Mat Ruda Śląska), a na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Jeremiasz Gębusia (SSz Gminy Pawłowice).
 
 
Wyniki - 9 rund
 
1
Paweł Żyła
LKS Olza Pogwizdów
7,5 pkt.
40,0
50,5
2
Aleksander Smagacz
RKS Mat Ruda Śląska
7,0 pkt.
41,5
53,5
3
Jeremiasz Gębusia
SSz Gminy Pawłowice
6,5 pkt.
40,0
51,0
4 Paweł Hendwerkier WKSz Hetman Wrocław 6,5 pkt. 34,0 44,0
5 Andrzej Zieliński StI Eurobeskidy Łodygowice 6,0 pkt. 39,0 50,0
6 Maciej Kukla LKS Strażak Zabrzeg 6,0 pkt. 39,0 49,5
7
Tomasz Sokalla
Akademia Szachowa Gliwice
6,0 pkt.
33,5
42,5
8
Nikodem Glajc
LKS Olza Pogwizdów
6,0 pkt.
29,5
39,5
9 Adrian Kozak KSz Górnik Lędziny 5,5 pkt. 39,0 50,0
10 Szymon Szawarnoga MKSz Diagonalia Imielin 5,5 pkt. 37,0 47,5
11 Dawid Marekwica SSz Olimpia Goleszów 5,5 pkt. 37,0 47,5
12 Paweł Dziwoki SSz Gminy Pawłowice 5,5 pkt. 36,0 46,5
13 Maciej Targosz LKS Orzeł Kozy 5,5 pkt. 35,0 44,0
14 Oskar Dąbek SSz Gminy Pawłowice 5,5 pkt. 34,5 45,0
15 Stanisław Matus SSz Olimpia Goleszów 5,5 pkt. 30,5 37,5
16 Daniel Świątnicki Bielsko-Biała 5,0 pkt. 36,0 47,0
17 Maksymilian Janeczek KS Górnik Polkowice 5,0 pkt. 36,0 44,0
18 Filip Sikora Cieszyn 5,0 pkt. 33,5 44,5
19 Jakub Garbaczewski UKS Pogoń Oleśnica 5,0 pkt. 33,0 42,5
20 Jakub Kałuża SSz Olimpia Goleszów 5,0 pkt. 30,5 39,5
21 Rafał Wieleba MKS MOS Wieliczka 4,5 pkt. 35,5 45,5
22 Maksym Hubin Ukraina / Ustroń 4,5 pkt. 35,0 44,5
23 Oskar Furlepa KS Pszczyńskie Szachy 4,5 pkt. 34,0 43,5
24 Grażyna Turzyńska UKS Wda Libusz 4,5 pkt. 33,5 43,0
25 Paweł Stasica StI Eurobeskidy Łodygowice 4,5 pkt. 31,0 41,0
26 Stanisław Roskowski Tychy 4,5 pkt. 31,0 40,5
27 Jakub Matuszek SSz Olimpia Goleszów 4,5 pkt. 30,0 39,0
28 Antoni Lisok UKS SP-1 Tychy 4,5 pkt. 28,5 37,0
29 Wojciech Domagała Bierawa 4,5 pkt. 27,0 35,5
30 Patryk Żaba KSz Górnik Lędziny 4,0 pkt. 32,0 39,5
31 Bartosz Wieleba MKS MOS Wieliczka 4,0 pkt. 27,5 36,5
32 Tymoteusz Cieślar LKS Olza Pogwizdów 4,0 pkt. 26,0 33,5
33 Zbigniew Polasiński Jastrzębie-Zdrój 4,0 pkt. 25,0 32,0
34 Łukasz Kupczyk Jankowice 4,0 pkt. 24,0 30,0
35 Ryszard Szczotka Goczałkowice-Zdrój 3,5 pkt. 34,0 43,5
36 Antoni Zawadzki KS Legion Legionowo 3,5 pkt. 32,0 40,5
37 Sebastian Zawadzki KS Legion Legionowo 3,5 pkt. 29,0 36,0
38 Michał Wieleba Wieliczka 3,5 pkt. 27,0 34,5
39 Antoni Dubiel SSz Gminy Pawłowice 3,5 pkt. 25,5 33,5
40 Natalia Kukla LKS Strażak Zabrzeg 3,0 pkt. 31,0 40,5
41 Franciszek Tomiczek KS Kuźnia Ustroń 3,0 pkt. 24,0 30,5
42 Piotr Niemiec Ustroń 3,0 pkt. 23,5 29,5
43 Jan Kupczyk KSz Zefir Boguszowice 2,5 pkt. 32,5 42,0
44 Jan Dębski UKS Uzdowo 2,5 pkt. 30,0 39,5
45 Grzegorz Konopacki Gliwice 2,0 pkt. 27,5 35,5
46 Jan Zając Ustroń 2,0 pkt. 26,5 34,5
47 Antoni Dębski UKS Uzdowo 2,0 pkt. 23,0 29,0
48 Nadia Cieślar KS Kuźnia Ustroń 1,0 pkt. 22,5 29,0
49 Dawid Dziwisz Ustroń 0,0 pkt. 19,0 25,5
 
 
Klasyfikacja dodatkowe
 
 
Kobiety
 
1 Grażyna Turzyńska UKS Wda Libusz 4,5 pkt. 33,5 43,0
2 Natalia Kukla LKS Strażak Zabrzeg 3,0 pkt. 31,0 40,5
3 Nadia Cieślar KS Kuźnia Ustroń 1,0 pkt. 22,5 29,0
 
 
Weterani od 60 lat
 
1 Andrzej Zieliński StI Eurobeskidy Łodygowice 6,0 pkt. 39,0 50,0
2 Stanisław Roskowski Tychy 4,5 pkt. 31,0 40,5
3 Antoni Lisok UKS SP-1 Tychy 4,5 pkt. 28,5 37,0
4 Ryszard Szczotka Goczałkowice-Zdrój 3,5 pkt. 34,0 43,5
 
 
Młodzicy do lat 12
 
1 Maksymilian Janeczek KS Górnik Polkowice 5,0 pkt. 36,0 44,0
2 Jakub Kałuża SSz Olimpia Goleszów 5,0 pkt. 30,5 39,5
3 Oskar Furlepa KS Pszczyńskie Szachy 4,5 pkt. 34,0 43,5
4 Bartosz Wieleba MKS MOS Wieliczka 4,0 pkt. 27,5 36,5
5 Antoni Zawadzki KS Legion Legionowo 3,5 pkt. 32,0 40,5
6 Antoni Dubiel SSz Gminy Pawłowice 3,5 pkt. 25,5 33,5
7 Franciszek Tomiczek KS Kuźnia Ustroń 3,0 pkt. 24,0 30,5
8 Jan Kupczyk KSz Zefir Boguszowice 2,5 pkt. 32,5 42,0
9 Jan Dębski UKS Uzdowo 2,5 pkt. 30,0 39,5
10 Jan Zając Ustroń 2,0 pkt. 26,5 34,5
11 Antoni Dębski UKS Uzdowo 2,0 pkt. 23,0 29,0
12 Nadia Cieślar KS Kuźnia Ustroń 1,0 pkt. 22,5 29,0
13 Dawid Dziwisz Ustroń 0,0 pkt. 19,0 25,5
 
 
Ranking FIDE 1301-1600
 
1
Paweł Żyła
LKS Olza Pogwizdów
7,5 pkt.
40,0
50,5
2
Aleksander Smagacz
RKS Mat Ruda Śląska
7,0 pkt.
41,5
53,5
3
Jeremiasz Gębusia
SSz Gminy Pawłowice
6,5 pkt.
40,0
51,0
4 Paweł Hendwerkier WKSz Hetman Wrocław 6,5 pkt. 34,0 44,0
5 Maciej Kukla LKS Strażak Zabrzeg 6,0 pkt. 39,0 49,5
6
Tomasz Sokalla
Akademia Szachowa Gliwice
6,0 pkt.
33,5
42,5
7
Nikodem Glajc
LKS Olza Pogwizdów
6,0 pkt.
29,5
39,5
8 Adrian Kozak KSz Górnik Lędziny 5,5 pkt. 39,0 50,0
9 Paweł Dziwoki SSz Gminy Pawłowice 5,5 pkt. 36,0 46,5
10 Oskar Dąbek SSz Gminy Pawłowice 5,5 pkt. 34,5 45,0
11 Rafał Wieleba MKS MOS Wieliczka 4,5 pkt. 35,5 45,5
12 Grażyna Turzyńska UKS Wda Libusz 4,5 pkt. 33,5 43,0
13 Antoni Lisok UKS SP-1 Tychy 4,5 pkt. 28,5 37,0
14 Michał Wieleba Wieliczka 3,5 pkt. 27,0 34,5
 
 
Ranking FIDE 1001-1300
 
1 Dawid Marekwica SSz Olimpia Goleszów 5,5 pkt. 37,0 47,5
2 Maciej Targosz LKS Orzeł Kozy 5,5 pkt. 35,0 44,0
3 Stanisław Matus SSz Olimpia Goleszów 5,5 pkt. 30,5 37,5
4 Maksymilian Janeczek KS Górnik Polkowice 5,0 pkt. 36,0 44,0
5 Jakub Garbaczewski UKS Pogoń Oleśnica 5,0 pkt. 33,0 42,5
6 Jakub Kałuża SSz Olimpia Goleszów 5,0 pkt. 30,5 39,5
7 Oskar Furlepa KS Pszczyńskie Szachy 4,5 pkt. 34,0 43,5
8 Paweł Stasica StI Eurobeskidy Łodygowice 4,5 pkt. 31,0 41,0
9 Stanisław Roskowski Tychy 4,5 pkt. 31,0 40,5
10 Wojciech Domagała Bierawa 4,5 pkt. 27,0 35,5
11 Patryk Żaba KSz Górnik Lędziny 4,0 pkt. 32,0 39,5
12 Zbigniew Polasiński Jastrzębie-Zdrój 4,0 pkt. 25,0 32,0
13 Ryszard Szczotka Goczałkowice-Zdrój 3,5 pkt. 34,0 43,5
14 Antoni Zawadzki KS Legion Legionowo 3,5 pkt. 32,0 40,5
15 Antoni Dubiel SSz Gminy Pawłowice 3,5 pkt. 25,5 33,5
16 Natalia Kukla LKS Strażak Zabrzeg 3,0 pkt. 31,0 40,5
17 Jan Kupczyk KSz Zefir Boguszowice 2,5 pkt. 32,5 42,0
18 Grzegorz Konopacki Gliwice 2,0 pkt. 27,5 35,5
 
 
Bez rankingu FIDE
 
1 Daniel Świątnicki Bielsko-Biała 5,0 pkt. 36,0 47,0
2 Filip Sikora Cieszyn 5,0 pkt. 33,5 44,5
3 Maksym Hubin Ukraina / Ustroń 4,5 pkt. 35,0 44,5
4 Jakub Matuszek SSz Olimpia Goleszów 4,5 pkt. 30,0 39,0
5 Bartosz Wieleba MKS MOS Wieliczka 4,0 pkt. 27,5 36,5
6 Tymoteusz Cieślar LKS Olza Pogwizdów 4,0 pkt. 26,0 33,5
7 Łukasz Kupczyk Jankowice 4,0 pkt. 24,0 30,0
8 Sebastian Zawadzki KS Legion Legionowo 3,5 pkt. 29,0 36,0
9 Franciszek Tomiczek KS Kuźnia Ustroń 3,0 pkt. 24,0 30,5
10 Piotr Niemiec Ustroń 3,0 pkt. 23,5 29,5
11 Jan Dębski UKS Uzdowo 2,5 pkt. 30,0 39,5
12 Jan Zając Ustroń 2,0 pkt. 26,5 34,5
13 Antoni Dębski UKS Uzdowo 2,0 pkt. 23,0 29,0
14 Nadia Cieślar KS Kuźnia Ustroń 1,0 pkt. 22,5 29,0
15 Dawid Dziwisz Ustroń 0,0 pkt. 19,0 25,5
 
 
Zawodnicy z Ustronia
 
1 Dawid Marekwica SSz Olimpia Goleszów 5,5 pkt. 37,0 47,5
2 Stanisław Matus SSz Olimpia Goleszów 5,5 pkt. 30,5 37,5
3 Maksym Hubin Ukraina / Ustroń 4,5 pkt. 35,0 44,5
4 Franciszek Tomiczek KS Kuźnia Ustroń 3,0 pkt. 24,0 30,5
5 Piotr Niemiec Ustroń 3,0 pkt. 23,5 29,5
6 Jan Zając Ustroń 2,0 pkt. 26,5 34,5
7 Nadia Cieślar KS Kuźnia Ustroń 1,0 pkt. 22,5 29,0
8 Dawid Dziwisz Ustroń 0,0 pkt. 19,0 25,5
 
 
Młodzicy z Ustronia
 
1 Franciszek Tomiczek KS Kuźnia Ustroń 3,0 pkt. 24,0 30,5
2 Jan Zając Ustroń 2,0 pkt. 26,5 34,5
3 Nadia Cieślar KS Kuźnia Ustroń 1,0 pkt. 22,5 29,0
4 Dawid Dziwisz Ustroń 0,0 pkt. 19,0 25,5
 

Autor:

SRiWR 'OLZA'