06-12-2023

SATELITA NIEZDOBYTA

Nie udało się naszemu zespołowi jako pierwszemu w tym sezonie zdobyć katowickiej Satelity. We wtorkowy wieczór w rozegranym awansem spotkaniu IV rundy JKH GKS Jastrzębie przegrał na wyjeździe z mistrzem Polski 1:4 (1:1, 0:1, 0:2), który tym samym skompletował kolejne domowe zwycięstwo. Otwierające wynik, a zarazem honorowe trafienie zapisał na swoje konto - oczywiście - Filip Starzyński, któremu znakomicie dograł Rastislav Špirko.
 
Derbowy pojedynek, podobnie jak trzy poprzednie jastrzębsko-katowickie starcia, był wyrównany. Tym razem jednak szala wygranej wyraźnie przechyliła się na stronę rywali, którzy tym samym zrewanżowali się podopiecznym Róberta Kalábera za poniesioną przed tygodniem porażkę na Jastorze. Na początku jednak to nasz zespół wydawał się być górą, gdy w dziesiątej minucie ucieszyliśmy się z otwarcia wyniku opisanego na wstępie. Niestety, radość trwała tylko dwieście sekund, po których stan meczu wyrównał Joona Monto, wykorzystując nasz błąd przy wyprowadzaniu krążka.
 
Niestety, w drugą tercję jastrzębianie weszli dość niefortunnie, bowiem już w dwudziestej trzeciej minucie gospodarze objęli prowadzenie po świetnym wyłożeniu Grzegorza Pasiuta, wykorzystanym przez wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Michalskiego. Do końca drugiej partii nie oglądaliśmy już goli, ale za to dwukrotnie z gospodarzami starł się pod bandami Filip Starzyński. Dodajmy, że kontakt z rywalem jastrzębianie utrzymali dzięki świetnej postawie Macieja Miarki.
 
W trzeciej tercji podopieczni Jacka Płachty udowodnili swoją domową wyższość, dokumentując ją dwoma trafieniami zapisanymi na konta Benjamina Sokaya i Grzegorza Pasiuta. Przy wyniku 4:1 jastrzębianie nie mieli już nic do stracenia i rzucili się do odrabiania strat, jednak lider ekstraligi nie pozwolił już sobie na kolejne straty.
 
W czwartek jastrzębian czeka jeszcze jeden wyjazd przed "przerwą na reprezentację", tym razem do Krakowa. Przypomnijmy, że tabela trzeciej rundy zdeterminuje układ spotkań w piątej rundzie.
 
 
 
Bramki:
0:1 (09.58) - Filip Starzyński - Rastislav Špirko
1:1 (13.24) - Joona Monto
2:1 (22.55) - Mateusz Michalski - Grzegorz Pasiut, Noah Delmas
3:1 (42.50) - Benjamin Sokay - Hampus Olsson, Jakub Wanacki
4:1 (48.35) - Grzegorz Pasiut - Mateusz Michalski, Maciej Kruczek
 
 
Skład JKH GKS Jastrzębie: Maciej Miarka - Arkadiusz Kostek, Patryk Wajda, Maciej Urbanowicz, Dominik Paś, Tuukka Rajamäki - Kamil Górny, Emil Bagin, Jakub Ižacký, Filip Starzyński (8), Rastislav Špirko - Olli Petteri Viinikainen, Jakub Martiška (2), Ričards Bernhards, Dominik Jarosz, Robert Arrak - Jauhenij Kamienieu, Radosław Nalewajka, Szymon Kiełbicki, Łukasz Nalewajka, Michał Zając
 
Skład GKS Katowice: John Murray - Noah Delmas, Maciej Kruczek, Mateusz Michalski, Grzegorz Pasiut, Grzegorz Pasiut, Mateusz Bepierszcz - Aleksi Varttinen (2), Santeri Koponen, Olli Iisakka, Joona Monto (2), Shigeki Hitosato - Ryan Cook, Jakub Wanacki, Igor Smal, Benjamin Sakay, Hampus Olsson oraz Kacper Maciaś (4)
 
 

Autor:

SRiWR 'OLZA'

Żródło:

www.jkh.pl