23-12-2006

STUDENCKIE ZMAGANIA PŁYWACKIE

W miniony poniedziałek na basenie katowickiej Akademii Ekonomicznej odbyła się I edycja Akademickich Mistrzostw Śląska w Pływaniu 2006/07.
Studenci uczelni z naszego regionu nie odegrali w nich znaczącej roli. Najlepiej spisał się Wojciech Nowiński z Wyższej Szkoły Inżynierii Dentystycznej w Ustroniu, który zajął ósme lokaty na 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym.

Wyniki:


Kobiety

50 m stylem motylkowym

1Marlena MaslochAWF Katowice0.30,66
2Iwona SerwotkaAWF Katowice0.31,18
3Justyna DunikowskaAE Katowice0.34,85


100 m stylem dowolnym

1Małgorzata SkubisAWF Katowice1.02,72
2Joanna WojtyczkaGWSP Mysłowice1.05,52
3Iwona MazurŚlAM Katowice1.07,54
..........
15Magda StrzeleckaUŚ Cieszyn1.37,14


100 m stylem klasycznym

1Iwona SerwotkaAWF Katowice1.22,51
2Justyna JurczykAWF Katowice1.24,80
3Joanna PiętkaUŚ Katowice1.32,62
..........
15Hanna KaczerowskaUŚ Cieszyn1.55,28
16Magda CzekajUŚ Cieszyn2.20,44


100 m stylem grzbietowym

1Marlena MaslochAWF Katowice1.11,84
2Joanna WojtyczkaGWSP Mysłowice1.15,30
3Dagna DybałaAWF Katowice1.17,51


100 m stylem zmiennym

1Małgorzata SkubisAWF Katowice1.12,98
2Aleksandra GołygaPolitechnika Śl. Gliwice1.18,58
3Paulina ZmysłowskaAWF Katowice1.18,93
..........
10Anna GańczarczykUŚ Cieszyn1.51,91


4 x 50 m stylem dowolnym

1AWF Katowice2.05,68
2Politechnika Śl. Gliwice2.13,47
3AE Katowice2.18,30
.......
8UŚ Cieszyn2.57,83


4 x 50 m stylem zmiennym

1AWF Katowice2.19,53
2AE Katowice2.29,51
3UŚ Katowice2.35,58
.......
7UŚ Cieszyn3.31,06



Mężczyźni

50 m stylem motylkowym

1Michał SpławińskiAWF Katowice0.26,83
2Szymon WajdmanUŚ Katowice0.27,34
3Marek MrózAWF Katowice0.27,38
..........
12Tomasz MilanowskiUŚ Cieszyn0.36,58
14Piotr PrzybyłaUŚ Cieszyn0.39,72


100 m stylem dowolnym

1Robert WilkAWF Katowice0.53,77
2Dariusz BordoszewskiPolitechnika Śl. Gliwice0.55,69
3Bartłomiej BoberŚlAM Katowice0.55,92
..........
11Bartłomiej SojkaUŚ Cieszyn1.08,35


100 m stylem klasycznym

1Michał SpławińskiAWF Katowice1.09,96
2Konrad PakułaAWF Katowice1.11,38
3Mateusz SowaPolitechnika Śl. Gliwice1.12,33
..........
12Tomasz MilanowskiUŚ Cieszyn1.33,96
13Piotr PrzybyłaUŚ Cieszyn1.37,24


100 m stylem grzbietowym

1Robert AndroszAWF Katowice1.01,14
2Robert WilkAWF Katowice1.02,44
3Marek PietrzakPolitechnika Śl. Gliwice1.05,56
..........
8Wojciech NowińskiWSID Ustroń1.12,06


100 m stylem zmiennym

1Robert AndroszAWF Katowice1.01,82
2Bartosz KwestorowskiWSB Chorzów1.04,11
3Bartłomiej BoberSlAM Katowice1.05,66
..........
8Wojciech NowińskiWSID Ustroń1.13,96
11Bartłomiej SojkaUŚ Cieszyn1.20,33


4 x 50 m stylem dowolnym

1AWF Katowice1.41,18
2Politechnika Śl. Gliwice1.43,94
3ŚlAM Katowice1.47,79


4 x 50 m stylem zmiennym

1AWF Katowice1.55,91
2Politechnika Śl. Gliwice2.00,06
3AE Katowice2.05,35



Klasyfikacja drużynowa

1AWF Katowice610 pkt.
2Politechnika Śl. Gliwice495 pkt.
3AE Katowice474 pkt.
4ŚlAM Katowice429 pkt.
5UŚ Katowice334 pkt.
6WSB Chorzów223 pkt.
.......
8UŚ Cieszyn166 pkt.
12WSID Ustroń34 pkt.

Autor:

Informacja SRiWR "OLZA"