30-12-2023

TENISOWY HALOWY PUCHAR POLSKI W PSZCZYNIE

Z niezłej strony zaprezentowali się tenisiści KT Kubala Ustroń w Halowym Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Ziemnego Kobiet i Mężczyzn, zaliczany do klasyfikacji Halowego Pucharu Polski, który rozegrano w dniach 28-30 grudnia w Pszczynie.
Do półfinału singla mężczyzn dotarł Maciej Kazanowski, a Sara Husar - półfinału debla kobiet.
 
 
Klasyfikacja końcowa:
 
 
Gra pojedyncza kobiet
 
1. Oliwia Szymczuch (KS Dragon-Tennis Team-Pro Kraków)
2. Barbara Straszewska (CKT Grodzisk Mazowiecki)
3-4. Amelia Papszun (AZS Poznań)
3-4. Martyna Mackiewicz (KT GAT Gdańsk)
5-8. Anna Kmiecik (CCS Chrzanów)
5-8. Patrycja Niewiadomska (BKT Advantage Bielsko-Biała)
5-8. Ewa Czapulak (ZTT Złotoryja)
5-8. Inka Wawrzkiewicz (STK Sopot)
...
17-32. Sara Husar (KT Kubala Ustroń)
17-32. Natalia Kostka (BKT Advantage Bielsko-Biała)
 
 
Wyniki pojedynków Sary Husar
I runda
Sara Husar - Inka Wawrzkiewicz (SKT Sopot) - 2:6, 2:6
 
Wyniki pojedynków Natalii Kostki
I runda
Natalia Kostka - Oliwia Szymczuch (KS Dragon-Tennis Team-Pro Kraków) - 1:6, 2:6
 
 
 
Gra podwójna kobiet
 
1. Ewa Czapulak (ZTT Złotoryja)
1. Martyna Piechowicz (Come-On Tennis Club Wrocław)
 
2. Martyna Mackiewicz (KT GAT Gdańsk)
2. Barbara Straszewska (CKT Grodzisk Mazowiecki)
 
3-4. Sara Husar (KT Kubala Ustroń)
3-4. Inka Wawrzkiewicz (STK Sopot)
 
3-4. Emilia Durska (CKT Grodzisk Mazowiecki)
3-4. Kinga Wahl-Maniecka (KS Górnik Bytom)
 
 
Wyniki pojedynków pary Sara Husar / Inka Wawrzkiewicz
Ćwierćfinał
Barbora Dopplerova (BKT Advantage Bielsko-Biała) / Julia Grochowska (KS Górnik Bytom) - 6:3, 6:2
Półfinał
Ewa Czapulak (ZTT Złotoryja) / Martyna Piechowicz (Come-On Tennis Club Wrocław) - 1:6, 6:0, 8:10
 
 
 
Gra pojedyncza mężczyzn
 
1. Alan Bojarski (BKT Advantage Bielsko-Biała)
2. Oskar Grzegorzewski (WKT Mera Warszawa)
3-4. Maciej Kazanowski (KT Kubala Ustroń)
3-4. Piotr Kusiewicz (TKS Sport Factory Park Kraków)
5-8. Mateusz Błaszczyk (ZTT Złotoryja)
5-8. Mateusz Cisło (PKT Pabianice)
5-8. Jakub Hrynkiewicz (AZS Poznań)
5-8. Piotr Gryńkowski (KS Calisia Tenis Pro Kalisz)
 
 
Wyniki pojedynków Macieja Kazanowskiego
I runda
Maciej Kazanowski - Grzegorz Wrona (KS Górnik Bytom) - 6:1, 6:0
II runda 
Maciej Kazanowski - Szymon Sielan (KS Górnik Bytom) - 6:3, 4:2 krecz
Ćwierćfinał
Maciej Kazanowski - Mateusz Błaszczyk (ZTT Złotoryja) - 3:6, 6:4, 6:0
Półfinał
Maciej Kazanowski - Oskar Grzegorzewski (WKT Mera Warszawa) - 1:6, 2:6
 
 

Autor:

SRiWR 'OLZA'