17-12-2003

TOMASZ KARCH W CZOŁÓWCE POLSKICH MODELARZY

Aeroklub Polski ogłosił listę najlepszych sportowców w modelarstwie lotniczym i kosmicznym w 2003 r. W gronie najlepszych polskich modelarzy znalazł się mieszkaniec Istebnej Tomasz Karch (Górnośląski Klub Modelarstwa Kosmicznego i Lotniczego w Rybniku), który został sklasyfikowany na siódmym miejscu.
Przypomnijmy, że uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha w Wiśle w tym roku wywalczył złoty i srebrny medal mistrzostw Europy Juniorów oraz srebrny i dwa brązowe krążki mistrzostw Polski.

Ponadto Tomek i jego ojciec Antoni oraz 12-letni mieszkaniec Cieszyna Kamil Wowry znaleźli się w szerokiej kadrze Polski modelarzy kosmicznych, której ostateczny skład wykrystalizuje się po kwietniowym zgrupowaniu w Lesznie.

Nasz mistrz Europy ostatnio sprawdził swoje umiejętności podczas Ogólnopolskich Barbórkowych Zawodach Modeli Swobodnie Latających, które odbyły się w niedzielę, 7 grudnia na lotnisku w Rybniku-Gotartowicach. Zawody mające charakter open, odbyły się w klasie S8d czyli modeli rakietoplanów zdalnie sterowanych radiem i Tomek zajął w nich piąte miejsce. Oczko wyżej uplasował się inny modelarz z Istebnej Jerzy Kawulok.

Wyniki:
1. Marian Pieczka (Rybnik)
2. Jerzy Kołodziej (Kraków)
3. Paweł Janisiewicz (Kraków)
4. Jerzy Kawulok (Istebna)
5. Tomasz Karch (Istebna)

Autor:

Informacja SRiWR "OLZA"