12-02-2024

TRZY MEDALE NA HMP JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH

Trzy medale wywalczyli nasi lekkoatleci na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w dniach 9-11 lutego we Wrocławiu.
W biegu na 100 oraz 200 metrów juniorów dwukrotnie trzeci był Sebastian Libura ze Strumienia (MOS CSiR Dąbrowa Górnicza), natomiast w biegu na 3000 metrów juniorów na najniższym stopniu podium stanął Maciej Lachowski (KS Sprint Bielsko-Biała).
 
 
Wyniki:
 
 
Juniorki
 
 
Bieg na 400 m - Finał
 
1
Wiktoria Gajosz
TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski
0.53,93
2
Milena Thamm
KS AZS AWF Katowice
0.55,33
3
Aleksandra Fornalik
TS AKS Chorzów
0.56,02
 
Bieg na 400 m - eliminacje
 
1
Milena Thamm
KS AZS AWF Katowice
0.56,03
.
...
...
...
24
Martyna Metlak
TL Athletics Jastrzębie
1.01,80
 
 
 
Bieg na 800 m - Finał
 
1
Jagoda Bochenek
MKS MOSM Bytom
2.08,56
2
Oliwia Bełczew
KKL Kielce
2.08,86
3
Lena Suchowolak
UKS Filipides Teresin
2.09,47
.
...
...
...
7
Zuzanna Maciejczek
MKS Brenna-Górki
2.22,20

Bieg na 800 m - eliminacje
 
1
Jagoda Bochenek
MKS MOSM Bytom
2.14,82
.
...
...
...
8
Zuzanna Maciejczek
MKS Brenna-Górki
2.19,03
 
 
 
 
Juniorzy
 
 
Bieg na 60 m - Finał
 
1
Marek Zakrzewski
AML Słupsk
6,61
2
Tomasz Bajraszewski
LKS Vectra Włocławek
6,76
3
Sebastian Libura
MOS CSiR Dąbrowa Górnicza
6,77
 
Bieg na 60 m - eliminacje
 
1
Marek Zakrzewski
AML Słupsk
6,82
.
...
...
...
3
Sebastian Libura
MOS CSiR Dąbrowa Górnicza
6,90
32
Jakub Libura
MOS CSiR Dąbrowa Górnicza
7,23
 
 
 
Bieg na 200 m - Finał
 
1
Marek Zakrzewski
AML Słupsk
20,85
2
Jan Śmietanka
MKS Unia Hrubieszów
21,62
3
Sebastian Libura
MOS CSiR Dąbrowa Górnicza
21,77
 
Bieg na 200 m - eliminacje
 
1
Marek Zakrzewski
AML Słupsk
21,21
.
...
...
...
4
Sebastian Libura
MOS CSiR Dąbrowa Górnicza
21,96
 
 
 
Bieg na 3000 m
 
1
Krzysztof Zieliński
ULKS Talex Borzytuchom
8.25,84
2
Michał Mirek
MKS Osa Zgorzelec
8.39,67
3
Maciej Lachowski
KS Sprint Bielsko-Biała
8.52,80
 
 
 
 
Juniorki młodsze
 

Bieg na 60 m - Finał
 
1
Oliwia Kasprzak
WLKS Wrocław
7,48
2
Maja Woźniak
LKS Vectra Włocławek
7,62
3
Hanna Piątkowska
LKS MOSiR Sieradz
7,71

Bieg na 60 m - eliminacje
 
1
Oliwia Kasprzak
WLKS Wrocław
7,54
.
...
...
...
31
Zofia Piotrowska
TL Athletics Jastrzębie
8,53
 
 
 
Bieg na 2000 m
 
1
Weronika Dudzińska
KS Stal LA Ostrów Wielkopolski
6.24,69
2
Maja Marszewska
AB Kartuzy
6.24,93
3
Antonina Górska
LUKS Boguszyce
6.33,51
.
...
...
...
13 Aurelia Lachowska KS Sprint Bielsko-Biała 6.49,87
25
Michalina Ligenza
TL Athletics Jastrzębie
7.17,66
 
 
 
Skok o tyczce 
 
1
Laura Tyszko
AZS AWFiS Gdańsk
3.90
2
Julia Torlińska
KL Gdynia
3.80
3
Katarzyna Brzezińska
SL Olimpia Poznań
3.70
4
Weronika Chrapek
KS Sprint Bielsko-Biała
3.40
 
Wyniki prób Weroniki Chrapek
3.00 (2) - 3.20 (3) - 3.30 (1) - 3.40 (3) - 3.50 (xxx)
 
 
 
Juniorzy młodsi
 
 
Bieg na 600 m - Finał
 
1
Łukasz Zaczyk
MKS MOSM Bytom
1.18,98
2
Michał Tomalczyk
CWZS Zawisza Bydgoszcz
1.23,08
3 Iwo Urbanowski KS AZS UWM Olsztyn 1.23,11
 
Bieg na 600 m - eliminacje
 
1
Adam Mirowski
AZS Łódź
1.23,86
.
...
...
...
28
Konrad Łysek
TL Athletics Jastrzębie
1.28,12
33
Adam Jaszczyk
TL Athletics Jastrzębie
1.28,79
 
 
 
Skok o tyczce 
 
1
Piotr Wołoszyn
SL Olimpia Poznań
4.90
2
Kacper Białobrzewski
MKS MOS Wrocław
4.50
3
Marcel Rembowski
RKS Łódź
4.20
.
...
...
...
9
Franciszek Chrapek
MKS Ustroń
3.20
 
Wyniki prób Franciszka Chrapka
3.00 (1) - 3.20 (1) - 3.40 (xxx)
 
 

Autor:

SRiWR 'OLZA'