31-05-2009

TUR TUREK - GKS JASTRZĘBIE - 0:3

Piłkarze GKS Jastrzębie pokonali wczoraj na wyjeździe Tura Turek 3:0 (2:0) w spotkaniu XXXIII kolejki rozgrywek piłkarskiej I ligi.
W ten sposób podopiecznym Jerzego Wyrobka do bezpośredniego utrzymania potrzeba tylko remisu w następnym pojedynku z GKS-em Katowice.

Mecz od początku ułożył się po myśli drużyny gości. W 5 minucie, tuż przed polem karnym, sfaulowany został Bartosz Woźniak. Po dośrodkowaniu Jacka Wiśniewskiego obrońców gospodarzy uprzedził Dawid Gill i bez problemu pokonał Sławomira Janickiego. 12 minut później było już 2:0. Woźniak bezpośrednio z rzutu rożnego próbował pokonać bramkarza Tura. Janicki wybił piłkę przed siebie, ale ta spadła pod nogi Gilla i czeski obrońca po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W końcówce tej odsłony mogła paść jeszcze jedna bramka do GKS-y, ale Janicki obronił uderzenie Witolda Wawrzyczka z rzutu wolnego.

W drugiej połowie przez dłuższy czas niewiele ciekawego się działo. Dopiero w ostatnich minutach jastrzębianie przypuścili szturm na bramkę gospodarzy, a gole mogli zdobyć Daniel Feruga i Robert Żbikowski. Ten ostatni w 90 minucie przelobował Janickiego, ustalając wynik spotkania.

Bramki: David Gill – 2 (6, 18), Robert Żbikowski (90)

Skład GKS Jastrzębie: Jakub Kafka - Witold Cichy, Jacek Wiśniewski (63. Kamil Kostecki), David Gill, Marcin Bednarek - Daniel Feruga, Witold Wawrzyczek, Tomasz Copik (73. Jarosław Wieczorek), Bartosz Woźniak - Krzysztof Kukulski (90. Konrad Kobyłecki), Robert Żbikowski.

Skład Tura Turek: Sławomir Janicki - Dariusz Imbiorowicz, Radosław Pruchnik, Marcin Kiczyński, Dawid Kubowicz - Piotr Bieniek, Piotr Skokowski, Robert Hyży, Adam Łagiewka (84. Paweł Łączny), Dariusz Stachowiak (73. Igor Witczak) - Damian Sędziak (46. Benjamin Imeh)