29-05-2009

W OCZEKIWANIU NA TURNIEJ BARAŻOWY

Jak już Państwa informowaliśmy, w niedzielę 17 maja w Pyskowicach odbyły się Mistrzostwa Śląska w Minisiatkówce Chłopców, gdzie dwa medale wywalczyli młodzi siatkarze Beskidu Skoczów.
Poniżej zamieszczamy krótką notkę o występie skoczowian na tej imprezie przygotowaną przez trenera naszych medalistów, Janusza Macurę.

Bardzo dobry wystąp zanotowali najmłodsi siatkarze "Beskidu" Skoczów. Chłopcy osiągnęli ogromny sukces, zdobywając srebrne i brązowe medale na mistrzostwach woj. śląskiego w minisiatkówce. Do turnieju finałowego w Pyskowicach awansowały dwie drużyny najmłodszych siatkarzy spod Kaplicówki. Jedna w kategorii trójek (rocznik 1997 i młodsi), druga w kategorii czwórek (rocznik 1996 i młodsi). Obie drużyny wygrały wszystkie swoje mecze w kilku turniejach eliminacyjnych. W finale drugie miejsce wywalczyli chłopcy w kategorii trójek w składzie: Marcin Kukulski (3 klasa podstawówki), Mateusz Kukulski, Michał Zając i Daniel Sikora. Chłopcy przegrali tylko w finale z zeszłorocznymi mistrzami Polski.
W kategorii czwórek (rocznik 96 i młodsi) chłopcy po słabszym początku zajęli 3 miejsce, ulegając w półfinale zeszłorocznym mistrzom Polski i obecnym mistrzom województwa – zespołowi Delicpolu Częstochowa. W meczu o 3 miejsce pokonali drużynę Jastrzębskiego Węgla. Czwórki reprezentowali: Michał Gracyasz, Mateusz Łysikowski, Samuel Sikora, Jakub Macura i Mateusz Golik.
Dzięki zajętym miejscom obie drużyny wywalczyły awans do turnieju barażowego o Mistrzostwo Polski. Ten sukces to wynik już kilkuletniej pracy treningowej pod okiem trenera Janusza Macury oraz kierownika sekcji i trenera Grzegorza Kukulskiego. Sukcesu nie było by jednak gdyby nie troska i zainteresowanie rodziców, którzy pilnują systematycznego uczestnictwa w zajęciach.

Przy tej okazji pragniemy zaprosić wszystkie chętne osoby do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportowej.
Treningi odbywają się na sali gimnastycznej przy skoczowskim technikum.
W okresie wakacji sekcja organizuje obóz sportowy nad morzem w Dźwirzynie.