03-03-2024

XII SZACHOWY PUCHAR ŻABIEGO KRAJU - III TURNIEJ

Jakub Wieczorek (KKSz Kraków) wygrał trzeci turniej dwunastej edycji szachowego 'Pucharu Żabiego Kraju', który odbył się dzisiaj w Strumieniu.
Drugie miejsce zajął zwycięzca dwóch sobotnich turniejów - Jan Legierski (MUKS SZS Cieszyn), a na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Mariusz Biernot (StI Eurobeskidy Łodygowice). 
 

Wyniki - 7 rund
 
1
Jakub Wieczorek
KKSz Kraków
6,0 pkt.
23,5
31,0
2
Jan Legierski
MUKS SZS Cieszyn
5,5 pkt.
22,5
32,5
3
Mariusz Biernot
StI Eurobeskidy Łodygowice
5,5 pkt.
21,0
30,0
4 (K-1)
Zuzanna Kamińska
UKS Hetman Częstochowa
5,0 pkt.
22,0
31,0
5
Karol Stronczek
KS Pszczyńskie Szachy
5,0 pkt.
20,5
29,0
6
Kazimierz Drabiniok
UKS Pionier Jastrzębie
4,5 pkt.
21,0
30,0
7
Mateusz Motyl
UKS Sparta Białołęka
4,5 pkt.
19,5
27,5
8
Jarosław Ben
StI Eurobeskidy Łodygowice
4,5 pkt.
17,0
25,5
9
Mariusz Ochodek
LKS Wisła Strumień
4,0 pkt.
20,0
28,5
10
Mieczysław Heczko
SSz Olimpia Goleszów
4,0 pkt.
20,0
28,0
11
Patryk Żaba
KSz Górnik Lędziny
4,0 pkt.
20,0
27,0
12
Rafał Butanowicz
Suszec
4,0 pkt.
18,0
24,0
13
Mateusz Foltyn
MUKS SZS Cieszyn
4,0 pkt.
17,5
24,5
14
Marek Nowotyta
Katowice
4,0 pkt.
17,5
24,5
15
Igor Tomecki
UKS Pionier Jastrzębie
4,0 pkt.
17,5
24,0
16
Filip Janowski
UKS Pionier Jastrzębie
4,0 pkt.
16,5
22,5
17
Karol Zimny
UKS Ognisko Rydułtowy
3,5 pkt.
20,5
29,0
18
Tomasz Kula
KSz Zefir Boguszowice
3,5 pkt.
19,5
26,0
19
Paweł Stasica
StI Eurobeskidy Łodygowice
3,5 pkt.
18,0
25,5
20 (K-2)
Katarzyna Brzostowska
StI Eurobeskidy Łodygowice
3,0 pkt.
19,0
26,5
21
Alan Piętal
UKS Pionier Jastrzębie
3,0 pkt.
19,0
26,0
22
Jerzy Lapczyk
LKS Wisła Strumień
3,0 pkt.
17,0
23,0
23
Antoni Lisok
UKS SP-1 Tychy
3,0 pkt.
15,5
21,5
24
Mariusz Gil
LKS Olza Pogwizdów
3,0 pkt.
15,5
21,0
25
Sebastian Mazur
KS MMS Świerklany
3,0 pkt.
14,0
19,0
26 (K-3)
Marta Żaba
KSz Górnik Lędziny
3,0 pkt.
9,5
16,0
27
Jan Michalik
UKS Pionier Jastrzębie
2,5 pkt.
16,0
22,5
28
Stanisław Roskowski
Tychy
2,5 pkt.
13,0
18,5
29
Marek Kamiński
UKS Hetman Częstochowa
2,5 pkt.
12,0
17,5
30
Dominik Wiewióra
LKS Wisła Strumień
2,0 pkt.
16,5
25,0
31
Gabriel Kraszewski
UKS Pionier Jastrzębie
2,0 pkt.
14,0
18,5
32 (K-4)
Nadia Drapisz
UKS Pionier Jastrzębie
1,5 pkt.
15,5
20,5
33 (K-5)
Jadwiga Konowoł
LKS Olza Pogwizdów
1,0 pkt.
14,5
19,5
34
Adolf Burawa
SSz Olimpia Goleszów
1,0 pkt.
13,0
18,0
 
 

Juniorzy (do lat 18)
 
1
Jan Legierski
MUKS SZS Cieszyn
5,5 pkt.
22,5
32,5
2
Karol Stronczek
KS Pszczyńskie Szachy
5,0 pkt.
20,5
29,0
3
Mateusz Motyl
UKS Sparta Białołęka
4,5 pkt.
19,5
27,5
4
Patryk Żaba
KSz Górnik Lędziny
4,0 pkt.
20,0
27,0
5
Filip Janowski
UKS Pionier Jastrzębie
4,0 pkt.
16,5
22,5
6
Karol Zimny
UKS Ognisko Rydułtowy
3,5 pkt.
20,5
29,0
7
Paweł Stasica
StI Eurobeskidy Łodygowice
3,5 pkt.
18,0
25,5
8
Alan Piętal
UKS Pionier Jastrzębie
3,0 pkt.
19,0
26,0
9
Sebastian Mazur
KS MMS Świerklany
3,0 pkt.
14,0
19,0
10
Marta Żaba
KSz Górnik Lędziny
3,0 pkt.
9,5
16,0
11
Nadia Drapisz
UKS Pionier Jastrzębie
1,5 pkt.
15,5
20,5
 
 
Dzieci (do lat 12)
 
1
Zuzanna Kamińska
UKS Hetman Częstochowa
5,0 pkt.
22,0
31,0
2
Igor Tomecki
UKS Pionier Jastrzębie
4,0 pkt.
17,5
24,0
3
Jan Michalik
UKS Pionier Jastrzębie
2,5 pkt.
16,0
22,5
4
Gabriel Kraszewski
UKS Pionier Jastrzębie
2,0 pkt.
14,0
18,5
 

Seniorzy (65+)
 
1
Mieczysław Heczko
SSz Olimpia Goleszów
4,0 pkt.
20,0
28,0
2
Marek Nowotyta
Katowice
4,0 pkt.
17,5
24,5
3
Katarzyna Brzostowska
StI Eurobeskidy Łodygowice
3,0 pkt.
19,0
26,5
4
Jerzy Lapczyk
LKS Wisła Strumień
3,0 pkt.
17,0
23,0
5
Antoni Lisok
UKS SP-1 Tychy
3,0 pkt.
15,5
21,5
6
Stanisław Roskowski
Tychy
2,5 pkt.
13,0
18,5
7
Jadwiga Konowoł
LKS Olza Pogwizdów
1,0 pkt.
14,5
19,5
8
Adolf Burawa
SSz Olimpia Goleszów
1,0 pkt.
13,0
18,0
 

Zawodnicy do III kategorii szachowej
 
1
Filip Janowski
UKS Pionier Jastrzębie
4,0 pkt.
16,5
22,5
2
Alan Piętal
UKS Pionier Jastrzębie
3,0 pkt.
19,0
26,0
3
Mariusz Gil
LKS Olza Pogwizdów
3,0 pkt.
15,5
21,0
4
Sebastian Mazur
KS MMS Świerklany
3,0 pkt.
14,0
19,0
5
Marta Żaba
KSz Górnik Lędziny
3,0 pkt.
9,5
16,0
6
Jan Michalik
UKS Pionier Jastrzębie
2,5 pkt.
16,0
22,5
7
Marek Kamiński
UKS Hetman Częstochowa
2,5 pkt.
12,0
17,5
8
Dominik Wiewióra
LKS Wisła Strumień
2,0 pkt.
16,5
25,0
9
Gabriel Kraszewski
UKS Pionier Jastrzębie
2,0 pkt.
14,0
18,5
10
Nadia Drapisz
UKS Pionier Jastrzębie
1,5 pkt.
15,5
20,5
11
Jadwiga Konowoł
LKS Olza Pogwizdów
1,0 pkt.
14,5
19,5
12
Adolf Burawa
SSz Olimpia Goleszów
1,0 pkt.
13,0
18,0
 

Niepełnosprawni
 
1
Mariusz Biernot
StI Eurobeskidy Łodygowice
5,5 pkt.
21,0
30,0
2
Kazimierz Drabiniok
UKS Pionier Jastrzębie
4,5 pkt.
21,0
30,0
3
Mateusz Motyl
UKS Sparta Białołęka
4,5 pkt.
19,5
27,5
4
Jarosław Ben
StI Eurobeskidy Łodygowice
4,5 pkt.
17,0
25,5
5
Mieczysław Heczko
SSz Olimpia Goleszów
4,0 pkt.
20,0
28,0
6
Katarzyna Brzostowska
StI Eurobeskidy Łodygowice
3,0 pkt.
19,0
26,5
7
Antoni Lisok
UKS SP-1 Tychy
3,0 pkt.
15,5
21,5
8
Jadwiga Konowoł
LKS Olza Pogwizdów
1,0 pkt.
14,5
19,5
 
 
Klasyfikacja XII Pucharu Żabiego Kraju (po trzech turniejach) - https://sport.olza.pl/files/9/XII GP Żabi Kraj - po III turniejach.pdf
 
 

Autor:

SRiWR 'OLZA'