07-10-2025

XIX MŁODZIEŻOWE MP KOBIET W BOKSIE - ZŁOTO ALEKSANDRY CYREK

Aleksandra Cyrek z Jastrzębia-Zdroju znalazła się w gronie złotych medalistek XIV Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet, które odbyły się w dniach 30 września - 4 października w Sokółce.
Wychowanka BKS „Jastrzębie”, a obecnie zawodniczka klubu Sporty Walki Gostyń, triumfowała w kategorii lekkośredniej (do 70 kg).
 
W ćwierćfinale Cyrek pokonała przez poddanie w drugiej rundzie Aleksandrę Pliszczak, w półfinale wygrała z Amelią Kostrzewą - 3:2, a w finale bez walki z Barbarą Marcinkowską.
 
 
Z kolei w kategorii ciężkiej (powyżej 80 kg) na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Gorzkowska (BKS Jastrzębie).
 
 
Klasyfikacja końcowa:
 
 
Kategoria do 70 kg
 
1. Aleksandra Cyrek (Sporty Walki Gostyń)
2. Barbara Marcinkowska (MKSW Pomorzanin Toruń)
3-4. Maja Cygan (BKS Radomiak Radom)
3-4. Amelia Kostrzewa (KSW ŁKS Łódź Boks)
 
 
Kategoria pow. 80 kg
 
1. Martyna Jancelewicz (SSW Taurus Goleniów)
2. Sandra Van Der Zanden (MKSW Pomorzanin Toruń)
3. Katarzyna Gorzkowska (BKS Jastrzębie)
3. Alicja Piątkowska (KB Champion Włocławek)
 

Autor:

SRiWR 'OLZA'