12-02-2024

XLII HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W ŁUCZNICTWIE

Zawodnicy LUKS Orlik Goleszów zdobyli trzy medale na XLII Halowych Mistrzostwach Polski w łucznictwie, które odbyły się w dniach 9-11 lutego w Krakowie.
Złote wywalczyły drużyna kobiet w konkurencji łuków bloczkowych w składzie Anna Stanieczek, Gabriela Cieślar, Kinga Wójcik i Milena Kochutek oraz mikst Anna Stanieczek i Przemysław Konecki, natomiast brązowy Anna Stanieczek w turnieju indywidualnym kobiet.
 
Z kolei na drugim stopniu podium w turnieju drużynowym kobiet stanęła Marzena Daduń z Cieszyna, reprezentująca barwy KŁ Dolnoślązak Wrocław.
 
 
Klasyfikacja końcowa:
 
 
Łuki bloczkowe - Turniej indywidualny kobiet
 
 
Runda Olimpijska FITA
 
1. Magdalena Zygmunciak (MKŁ Strzała Warszawa)
2. Małgorzata Kapusta (KŁ Płaszowianka Kraków)
3-4. Anna Stanieczek (LUKS Orlik Goleszów)
3-4. Kseniya Markitantova (LKS Łucznik Żywiec)
...
5. Gabriela Cieślar (LUKS Orlik Goleszów)
9. Marzena Daduń (KŁ Dolnoślązak Wrocław)
14. Kinga Wójcik (LUKS Orlik Goleszów)
20. Milena Kochutek (LUKS Orlik Goleszów)
 
 
Wyniki pojedynków Anny Stanieczek
I runda
Anna Stanieczek - los wolny
II runda
Anna Stanieczek - Anna Łęcka-Dobrowolska (ŁLKS Karima Prząsław) - 141:139
Ćwierćfinał
Anna Stanieczek - Alicja Forajter (LKS Tempo Stolarzowice) - 142:137
Półfinał
Anna Stanieczek - Magdalena Zygmunciak (MKŁ Strzała Warszawa) - 142:146
 
 
Wyniki pojedynków Gabrieli Cieślar
I runda
Gabriela Cieślar - los wolny
II runda
Gabriela Cieślar - Ida Sałek (OSŁ Strzelec Legnica) - 147:139
Ćwierćfinał
Gabriela Cieślar - Kseniya Markitantova (LKS Łucznik Żywiec) - 142:143
 
 
Wyniki pojedynków Marzeny Daduń
I runda
Marzena Daduń - Julia Olszewska (OSŁ Strzelec Legnica) - 137:132
II runda
Marzena Daduń - Małgorzata Kapusta (KS Płaszowianka Kraków) - 140:145
 
 
Wyniki pojedynków Kingi Wójcik
I runda
Kinga Wójcik - Dorota Dudka (ICSiR Start Lublin) - 130:109
II runda
Kinga Wójcik - Kseniya Markitantova (LKS Łucznik Żywiec) - 135:143
 
 
Wyniki pojedynków Mileny Kochutek
I runda
Milena Kochutek - Danuta Jancelewicz (UKS Defmar Police) - 116:137
 
 
Eliminacje 2 x 18 m
 
1. Kseniya Markitantova (LKS Łucznik Żywiec) - 573 pkt. (287 + 286)
2. Magdalena Zygmunciak (MKŁ Strzała Warszawa) - 572 pkt. (287 + 285)
3. Anna Stanieczek (LUKS Orlik Goleszów) - 567 pkt. (276 + 291)
...
9. Gabriela Cieślar (LUKS Orlik Goleszów) - 553 pkt. (276 + 277)
13. Marzena Daduń (KŁ Dolnoślązak Wrocław) - 546 pkt. (275 + 271)
17. Kinga Wójcik (LUKS Orlik Goleszów) - 535 pkt. (264 + 271)
21. Milena Kochutek (LUKS Orlik Goleszów) - 449 pkt. (243 + 206)
 
 
 
Łuki bloczkowe - Turniej indywidualny mężczyzn
 
 
Runda Olimpijska FITA
 
1. Łukasz Przybylski (KŁ A3D Toszek)
2. Filip Szeląg (KŁ A3D Toszek)
3-4. Szymon Słowiński (KS Lew Krynki)
3-4. Krzysztof Gorczyca (KS Lew Krynki)
...
9. Przemysław Konecki (LUKS Orlik Goleszów)
24. Krystian Mróz (LUKS Orlik Goleszów)
 
Wyniki pojedynków Przemysława Koneckiego
I runda
Przemysław Konecki - Tomasz Nawrocki (ŁKS KŁ Nowy Dwór Mazowiecki) - 146:142
II runda
Przemysław Konecki - Filip Szeląg (KŁ A3D Toszek) - 145:146
 
 
Wyniki pojedynków Krystiana Mroza
I runda
Krystian Mróz - Krzysztof Gorczyca (OSŁ Strzelec Legnica) - 139:141
 
 
Eliminacje - 2 x 18 m
 
1. Łukasz Przybylski (KŁ A3D Toszek) - 596 pkt. (297 + 299)
2. Krzysztof Kuźma (UKS Tramp Jarosław) - 584 pkt. (292 + 292)
3. Marcin Jasiński (ŁLKS Karima Prząsław) - 579 pkt. (287 + 292)
...
10. Przemysław Konecki (LUKS Orlik Goleszów) - 566 pkt. (286 + 280)
14. Krystian Mróz (LUKS Orlik Goleszów) - 565 pkt. (285 + 280)
39. Aleksander Śmieja (LUKS Orlik Goleszów) - 550 pkt. (277 + 273)
49. Robert Kochutek (LUKS Orlik Goleszów) - 502 pkt. (245 + 257)
50. Adam Hałat (LUKS Orlik Goleszów) - 463 pkt. (270 + 193)
 
 
 
Łuki bloczkowe - Turniej mikstów
 
 
Runda Olimpijska FITA
 
1. Anna Stanieczek / Przemysław Konecki (LUKS Orlik I Goleszów)
2. Tatiana Poczapińska / Szymon Słowiński (KS Lew Krynki)
3-4. Dorota Dudka / Adam Dudka (ICSiR Start Lublin)
3-4. Małgorzata Kapusta / Bartosz Sieńczak (KS Płaszownianka Kraków)
...
10. Kinga Wójcik / Aleksander Śmieja (LUKS Orlik III Goleszów)
11. Gabriela Cieślar / Krystian Mróz (LUKS Orlik II Goleszów)
12. Marzena Daduń / Andrzej Trzebiński (KŁ Dolnoślązak Wrocław)
 
 
Wyniki pojedynków LUKS Orlik I Goleszów
I runda
LUKS Orlik I Goleszów - MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska - 148:140
Ćwierćfinał
LUKS Orlik I Goleszów - LKS Łucznik Żywiec - 155:144
Półfinał
LUKS Orlik I Goleszów - KS Płaszowianka Kraków - 155:151
Finał
LUKS Orlik I Goleszów - KS Lew Krynki - 154:151
 
 
Wyniki pojedynków LUKS Orlik II Goleszów
I runda
LUKS Orlik II Goleszów - LKS Łucznik Żywiec - 146:150
 
 
Wyniki pojedynków LUKS Orlik III Goleszów
I runda
LUKS Orlik III Goleszów - KS Lew Krynki - 148:149
 
 
Wyniki pojedynków KŁ Dolnoślązak Wrocław
I runda
KŁ Dolnoślązak Wrocław - UKS Tramp Jarosław - 139:147
 
 
Eliminacje
 
1. Tatsiana Poszapińska / Szymon Słowiński (KS Lew Krynki) - 1135 pkt.
2. Anna Stanieczek / Przemysław Konecki (LUKS Orlik I Goleszów) - 1133 pkt.
3. Marzena Nowak / Krzysztof Kuźma (UKS Tramp Jarosław) - 1133 pkt.
...
7. Gabriela Cieślar / Krystian Mróz (LUKS Orlik II Goleszów) - 1118 pkt.
14. Marzena Daduń / Andrzej Trzebiński (KŁ Dolnoślązak Wrocław) - 1101 pkt.
16. Kinga Wójcik / Aleksander Śmieja (LUKS Orlik III Goleszów) - 1085 pkt.
 
 
 
 
Łuki bloczkowe - Turniej drużynowy kobiet
 
 
Runda Olimpijska FITA
 
1. LUKS Orlik Goleszów
Anna Stanieczek, Gabriela Cieślar, Milena Kochutek, Kinga Wójcik
 
2. KŁ Dolnoślązak Wrocław
Marzena Daduń, Katarzyna Wrona, Elina Błońska
 
3-4. LKS Łucznik Żywiec
Kseniya Markitantova, Julia Łakota, Anna Gibas
 
3-4. OSŁ Strzelec Legnica
Ida Sałek, Julia Olszewska, Ewa Krzywicka
 
 
Wyniki pojedynków LUKS Orlik Goleszów
Półfinał
LUKS Orlik Goleszów - LKS Łucznik Żywiec - 213:180
Finał
LUKS Orlik Goleszów - KŁ Dolnoślązak Wrocław - 220:218
 
 
Eliminacje
 
1. LUKS Orlik Goleszów - 1655 pkt.
Anna Stanieczek, Gabriela Cieślar, Milena Kochutek, Kinga Wójcik
 
2. KŁ Dolnoślązak Wrocław - 1625 pkt.
Marzena Daduń, Katarzyna Wrona, Elina Błońska
 
3. OSŁ Strzelec Legnica - 1588 pkt.
Ida Sałek, Julia Olszewska, Ewa Krzywicka
 
 
 
 
Łuki bloczkowe - Turniej drużynowy mężczyzn
 
 
Runda Olimpijska FITA
 
1. KŁ A3D Toszek
Filip Szeląg, Łukasz Przybylski, Kamil Wylężek
 
2. KS Lew Krynki
Paweł Gałka, Bogusław Pilcicki, Szymon Słowiński
 
3-4. ŁKS Kompania Łucznicza Nowy Dwór Mazowiecki
Włodzimierz Żuk, Tomasz Sałata, Tomasz Nawrocki
 
3-4. ŁLKS Karima Prząsław
Rafał Dobrowolski, Jacek Kwaczyński, Marcin Jasiński
 
5. LUKS Orlik Goleszów
Przemysław Konecki, Krystian Mróz, Aleksander Śmieja, Adam Hałat
 
 
Wyniki pojedynków LUKS Orlik Goleszów
I runda
LUKS Orlik Goleszów - OSŁ Strzelec II Legnica - 226:216
Ćwierćfinał
LUKS Orlik Goleszów - ŁLKS Karima Prząsław - 222:231
 
 
Eliminacje
 
1. KŁ A3D Toszek - 1725 pkt.
Filip Szeląg, Łukasz Przybylski, Kamil Wylężek
 
2. ŁLKS Karima Prząsław - 1718 pkt.
Rafał Dobrowolski, Jacek Kwaczyński, Marcin Jasiński
 
3. KS Lew Krynki - 1709 pkt.
Paweł Gałka, Bogusław Pilcicki, Szymon Słowiński
...
 
7. LUKS Orlik Goleszów - 1681 pkt.
Przemysław Konecki, Krystian Mróz, Aleksander Śmieja, Adam Hałat
 
 
 
 
Łuki barebow - Turniej indywidualny kobiet
 
 
Runda Olimpijska FITA
 
1. Inga Zagrodzka-Dobija (ŁLKS Karima Prząsław)
2. Regina Karkoszka (ŁLKS Karima Prząsław)
3-4. Joanna Kryca (UKS Defmar Police)
3-4. Irmina Małyszek (SCSE Strzelin)
...
13. Krystyna Olszar-Hałat (LUKS Orlik Goleszów)
 
 
Wyniki pojedynków Krystyny Olszar-Hałat
I runda
Krystyna Olszar-Hałat - Irmina Małyszek (SCSE Strzelin) - 2:6
 
 
Eliminacje - 2 x 18 m
 
1. Inga Zagrodzka-Dobija (ŁLKS Karima Prząsław) - 501 pkt. (241 + 260)
2. Irmina Małyszek (SCSE Strzelin) - 473 pkt. (232 + 241)
3. Regina Karkoszka (ŁLKS Karima Prząsław) - 464 pkt. (242 + 222)
...
15. Krystyna Olszar-Hałat (LUKS Orlik Goleszów) - 318 pkt. (147 + 171)
 
 
 
 
Łuki barebow - Turniej indywidualny mężczyzn
 
 
Runda Olimpijska FITA
 
1. Łukasz Dudziak (LKS Korona Bukowiec)
2. Jacek Mark (UKS Defmar Police)
3-4. Paweł Marchwica (MKŁ Strzała Warszawa)
3-4. Rafał Czapaj (UKS Grot Ruda Śląska)
...
18. Dawid Adamczyk (LUKS Orlik Goleszów)
 
 
Wyniki pojedynków Dawida Adamczyka
I runda
Dawid Adamczyk - Łukasz Cisek (SCSE Strzelin) - 5:6
 
 
Eliminacje - 2 x 18 m
 
1. Tomasz Zubik (KS ROKiS Radzymin) - 524 pkt. (266 + 258)
2. Rafał Czapaj (UKS Grot Ruda Śląska) - 513 pkt. (256 + 257)
3. Grzegorz Twardawa (KS Burza Borowa Wieś) - 504 pkt. (250 + 254)
...
23. Dawid Adamczyk (LUKS Orlik Goleszów) - 426 pkt. (213 + 213)
 
 
 
 
Łuki barebow - Turniej Mikstów
 
 
Runda Olimpijska FITA
 
1. Inga Zagrodzka-Dobija / Andrzej Dobija (ŁLKS Karima I Prząsław)
2. Anna Junczyk-Paczuska / Michał Jankowski (SŁ Marymont Warszawa)
3-4. Laura Słomiany / Grzegorz Twardawa (KS Burza Borowa Wieś)
3-4. Joanna Kryca / Krystian Kryca (UKS Defmar I Police)
...
12. Krystyna Olszar-Hałat / Dawid Adamczyk (LKS Olimpia Goleszów)
 
 
Wyniki pojedynków LKS Olimpia Goleszów
1/8 finału
LKS Olimpia I Goleszów - SCSE Strzelin - 2:6
 
 
Eliminacje
 
1. Laura Słomiany / Grzegorz Twardawa (KS Burza Borowa Wieś) - 961 pkt.
2. Joanna Kryca / Krystian Kryca (UKS Defmar I Police) - 959 pkt.
3. Inga Zagrodzka-Dobija / Andrzej Dobija (ŁLKS Karima I Prząsław) - 954 pkt.
...
13. Krystyna Olszar-Hałat / Dawid Adamczyk (LKS Olimpia Goleszów) - 744 pkt.
 

Autor:

SRiWR 'OLZA'