11-02-2023

XXIII PUCHAR PILSKA

Bardzo dobry start zanotowali nasi zawodnicy w XXIII Pucharze Pilska w narciarstwie wysokogórskim, który odbył się dzisiaj w okolicach Schroniska na Hali Miziowej w Korbielowie.

W rywalizacji na głównym dystansie zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Polski w skialpiniźmie trzecie miejsce zajęli Piotr Jerzy Kałuża ze Skoczowa oraz Jakub Rawicki z Bielska-Białej.
Na piątej pozycji zostali sklasyfikowani Tyberiusz Mikołajczyk z Brennej i Marcin Piętka z Roczyn, a na szóstej Grzegorz Kubaczka ze Skoczowa i Zbigniew Kiełtyka z Gliwic. Wspomniane duety okazały się najlepsze w kategorii weteranów (40-49 lat).

Z kolei w zmaganiach na trasie turystycznej trzeci w kategorii Open był Tomasz Łukosz z Ustronia, a rywalizacji juniorów młodszych - drugi na mecie zameldował się Wojciech Kłoda - również z Ustronia.


Wyniki - dystans: ok. 21 km / przewyższenie +/- 1850 m

1 Jakub Bachleda-Księdzularz
Jan Elantkowski
Zakopane
Zakopane
2:30.07 M 24-39 (1)
2 Oskar Śliwiński
Karol Karpierz
Kraków
Ostrowsko
2:32.35 M 24-39 (2)
3 Jerzy Kałuża
Jakub Rawicki
Skoczów
Bielsko-Biała
2:36.35 M 24-39 (3)
4 Michał Klamut
Marek Ząbik
Karpacz
Rzeszów
2:40.30 M 24-39 (4)
5 Tyberiusz Mikołajczyk
Marcin Piętka
Brenna
Roczyny
2:41.25 M 40-49 (1)
6 Grzegorz Kubaczka
Zbigniew Kiełtyka
Skoczów
Gliwice
2:32.35 M 40-49 (2)
. ... ... ... ...
14 Szymon Molek
Marek Madejczyk
Cieszyn
Katowice
3:11.25 M 24-39 (9)
28 Grzegorz Siemieniec
Krzysztof Czernik
Zebrzydowice
Bielsko-Biała
3:39.54 M 24-39 (16)
31 Mirosław Uczniak
Radosław Szyjka
Jaworze
Gorzów
3:55.54 M 40-49 (9)


oraz


Trasa Turystyczna - dystans ok. 9 km / przewyższenie +/- 850 m

1 Zbigniew Topór Gliczarów Górny 1:08.40,6
2 Krzysztof Pastor Pewel Mała 1:11.28,2
3 Tomasz Łukosz Ustroń 1:11.28,3
. ... ... ...
13 Tomasz Łukosz Ustroń 1:32.49


Juniorzy młodsi (15-17 lat) - dystans ok. 9 km / przewyższenie +/- 850 m

1 Mateusz Kośny Bytom 1:00.37
2 Wojciech Kłoda Ustroń 1:01.05
3 Kacper Mrowiński Biały Dunajec 1:06.29


Autor:

SRiWR 'OLZA'