29-04-2024

CZWARTE MIEJSCE SZEJÓW W RAJDZIE ŚWIDNICKIM

Po bardzo wyrównanej i zaciętej rywalizacji Jarosław i Marcin Szejowie zajęli 4. miejsce w Rajdzie Świdnickim. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team prezentowała w niedzielę znakomite tempo. Niewielki błąd przekreślił jednak szansę na podium. Start w Świdnicy jest z całą pewnością bardzo dobrym prognostykiem przed pozostałą częścią sezonu.
 
Bracia Szejowie rozpoczęli niedzielną rywalizację w Rajdzie Świdnickim w bardzo dobrym stylu. Na pierwszej próbie dnia byli 2., zaledwie 0,7 s za zwycięzcami. Kolejny oes wygrali i wskoczyli na 2. pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team walczyła w ścisłej czołówce, nie ustępując na krok rywalom.
 
Ostatecznie szanse na podium przekreślił odcinek specjalny numer 8. Tam Szejowie przestrzelili jeden z zakrętów i musieli cofać. To w połączeniu z 5-sekundową karą za potrącenie szykany sprawiło, że Jarek i Marcin spadli na 4. pozycję. Taką też pozycję utrzymali do samego końca rywalizacji. Na uwagę zasługuje przede wszystkim świetne tempo w pierwszym starcie Szejów Skodą w RSMP. To świetny prognostyk przed pozostałą częścią sezonu.
 
Jarosław Szeja: – Do podium zabrakło nam kilku sekund. Z jednej strony jestem rozczarowany, bo po drodze mieliśmy swoje problemy. Nie trafiliśmy z ustawieniami, później cofaliśmy na odcinku i dostaliśmy karę. Natomiast z drugiej strony wiem, że wykonaliśmy w ten weekend kawał dobrej pracy. Możemy być zadowoleni z tempa. Wygrywaliśmy odcinki specjalne, regularnie wbijaliśmy się na podium. To jest coś, z czego możemy być dumni i coś, na czym możemy budować. Wiemy, co mamy poprawić, co zmienić. Bierzemy się do pracy i już skupiamy się na kolejnym starcie.
 
 
Partnerami zespołu są: GK Forge Kuźnia Przemysłowa, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, Miasto Katowice, Atlas Ward, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, ISCAR Polska, Future Group, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Millers Oils Polska
 
Partnerami medialnymi są: motofakty.pl i sportowy24
 
 
Źródło: www.szeja.com
 
 
 
Wyniki:
 
 
I runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski
 
1
Miko Marczyk
Szymon Gospodarczyk
A. Polski
A. Polski
Skoda Fabia RS
1:29.11,4
Klasa 2 (1)
2
Grzegorz Grzyb
Adam Binięda
Speedstar
A. Warmiński
Skoda Fabia Rally2
+ 4,9
Klasa 2 (2)
3
Jakub Matulka
Daniel Dymurski
A. Ziemi Tyskiej
Rallyland
Skoda Fabia Rally2
+ 37,8
Klasa 2 (3)
4
Jarosław Szeja
Marcin Szeja
A. Ziemi Tyskiej
A. Śląski
Skoda Fabia Rally2
+ 44,3
Klasa 2 (4)
5
Łukasz Byśnikiewicz
Daniel Siatkowski
A. Polski
A. Warmiński
Skoda Fabia Rally2
+ 1.13,8
Klasa 2 (5)
6
Zbigniew Gabryś
Adrian Sadowski
A. Krakowski
OKR Olsztyn
Skoda Fabia RS
+ 1.45,9
Klasa 2 (6)
.
...
...
...
...
...
9
Piotr Krotoszyński
Łukasz Martynek
A. Orski
A. Cieszyński
Citroen C3 Rally2
+ 5.19,6
Klasa 2 (9)
-
Krzysztof Stańdo
Krzysztof Janik
A. Śląski
A. Śląski
Opel Adam R2
DNF
Klasa 4R2
 
 
I runda Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski
 
1
Bartłomiej Madziara
Mateusz Pawłowski
A. Wielkopolski
G4 Sport Club
Subaru Impreza
1.41,11,4
Klasa 5 (1)
2
Marcin Majcher
Daniel Leśniak
A. Sudecki
A. Sudecki
Subaru Legacy RS
+ 3.30,3
Klasa Historic (1)
3
Filip Stopa
Rafał Ślęczka
A. Krakowski
A. Galicyjski
BMW M3 E36
+ 4.21,0
Klasa 5 (2)
. ... ... ... ... ...
-
Marek Suder
Marcin Kowalik
A. Warmiński
A. Cieszyński
Opel Adam R2
DNF
Klasa Historic
 
 
 

Autor:

SRiWR 'OLZA'